Evropská Amazonka 4/ – Ingolstadt – Regensburg

V dalším článku z mé cesty vám ukáži druhé největší Bavorské město ležící na Dunaji a soutěsku s parádní vyhlídkou.

Ingolstadt 

je v Bavorsku druhým největším městem ležícím na Dunaji. První zmínka o městě pochází již z roku 806 a tak není divu, že město v roce 2006 slavilo 1200 let od svého založení. V dřívějších dobách byl Ingolstadt více než 400 let bavorskou zemskou pevností.

Možná proto se jeho historické jádro dochovalo v tak zachovalém stavu.

Elektrárna Irsching stojí mezi Ingolstadtem a Vohburgem.

Asi 14 km od Ingolstadtu leží historické město Vohburg an der Donau. Jeho dominanty jsou zřícenina hradu Vohburg a kostel svatého Petra.

Ve Vohburgu měním noc ve stanu za noc v hotelu. Přes aplikaci jsem našel moc pěkný pokoj v hotelu, který dříve býval poštou. Koukněte, jak moc pěkně pokoj vypadal, a musím říci, že se zde i parádně spalo :-). A snídaně byla taky výborná.

Soutěska Weltenburg

leží mezi městem Kelheim a opatstvím Weltenburg. Místo soutěsky je označeno za přírodní rezervaci od 1938, ale už dříve byla tato oblast označována za přírodní památku.

Na začátku soutěsky stojí klášter s opatstvím (ve kterém se dá i ubytovat). Na fotkách vypadá opatství z dálky moc pěkně, avšak mě se tento pohled nenaskytnul. Proč? Šel jsem po břehu řeky, kde opatství stojí a přestože jsem jím prošel, tak nejhezčí pohled je na něj prý z dálky :-).

Výhled na klášter mi vynahradila až jedna skrytá vyhlídka (cesta k ní nebyla nijak značená), ze které pak, než na klášter byl, nádherný výhled do soutěsky.

Po 84 kilometrech přicházím do města Regensburg (Řezna). Toto město mám moc rád (hlavně díky vánočním trhům), avšak o tomto městě Ti řeknu víc až v dalším článku.

Pokud se Ti článek líbil, budu moc rád za tvé sdílení – zatím Ahoj 

Zdroj: Mapy.cz

Detailní mapa (klikni):      https://mapy.cz/s/3xYND

Více informací k místům najdeš také zde:

Město Ingolstadt

Klášter Weltenburg

Město Kelheim

Hotel Boutique – Vohburg

Jestliže Máš nějaký dotaz k výletu, napiš mi ho do komentáře a já se budu snažit odpovědět co nejdříve.

Zatím ahoj a Těším se opět u dalšího výletu…

48.766535111.4257541

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..