Nedaleko Berouna v Křivoklátských lesích, stojí dominantní zřícena hradu, který nechal vystavět český král Václav IV. V současnosti hrad nabízí samostatnou prohlídku svých prostor s nádhernými výhledy do okolí.
Hrad Točník je zřícena hradu, kterou najdeme ve Středočeském kraji. Leží cca 2 km od města Žebrák do kterého se dá dostat přímým autobusem z Prahy.
Hrad nechal na konci 14. století postavit český král a římský císař Václav IV., jako náhradu za vyhořelý hrad Žebrák.
Točník stojí na zemské stezce, která dříve spojovala Bavorsko a Prahu a plnil funkci hospodářskou i obranou.
Hrad stojí na úzkém hřebenu a je ho vidět z širokého okolí.
Po vstupu do areálu si můžete samostatně projít skoro celý hrad. Navštívíte všechna jeho nádvoří, královské paláce, purkrabský palác a kapli sv. Bartoloměje.
Konají se zde středověké jarmarky, ukázky dobových zvyklostí – jako je dobová hudba, tance, kuchyně, šermířské turnaje atd.
Z ochozu hradu se vám naskytnou i nádherné výhledy na hrad i do okolí.
Na hradě můžete strávit kolik času chcete a užít si ho tak na plno.
Pod mostem v hradním příkopu můžete spatřit dva zdejší medvědy, které zde chovají od roku 2013.
Po prohlídce hradu Točník doporučuji navštívit i nedaleký hrad Žebrák, který ve své placené části zahrnuje i vyhlídku z hradní věže.
Detailní mapa (klikni): https://mapy.cz/s/3lmue

Náklady na výlet:
- jízdné celkem: autobus Praha – Žebrák – (zpáteční – 118,-)
- vstupné celkem: samostatná prohlídka hradu Točník – (80,-), kombinace prohlídky hradu Točník+Žebrák – (110,-)
- strava: jídlo a pití z domova
Více informací najdete také zde:
Pokud se vám článek líbí, budu rád za komentář, sdílení a nebo odběr 🙂
Jestliže máte nějaký dotaz k výletu, napište mi ho do komentáře a já se budu snažit co nejdříve odpovědět.
Zatím ahoj a Těším se opět u dalšího výletu…
Krásné fotky 🙂
To se mi líbíTo se mi líbí
Děkuji 😉
To se mi líbíTo se mi líbí
Krásné fotky a inspirace na dovolenou, výlety…. Díky
To se mi líbíTo se mi líbí
Děkuji moc 😉
To se mi líbíTo se mi líbí