Letní toulky po Děčíně

Vychutnejte si parádní vyhlídku na město a okolí. Podívejte se do zdejší Zoo a nebo navštivte rozlehlý zámecký komplex. V tomto městě je toho mnoho k vidění a nudit se zde určitě nebudete.

Výlet začneme u Děčínského Hlavního nádraží, odkud se vydáme přes Husovo náměstí, kolem Synagogy až branám Děčínské Zoo.
o Zoo, najdete více informací v samostatném článku:     Zoo Děčín a Rajské ostrovy

Po návštěvě Zoo, budeme od její brány pokračovat (cca 400 metrů) po silnici k rozhledně.

Pastýřská stěna

je se svou východní stranou jednou z dominant města. Na jejím vrcholu nalezneme několik vyhlídek a kamennou rozhlednu. Rozhledna zde stojí již od roku 1905 a je postavena do podoby středověkého hradu. Její vyhlídková věž s ochozem se nachází ve výšce 13 metrů a od roku 2016 je přístupná i veřejnosti.

Pod rozhlednou se nachází i impozantní vyhlídka, odkud uvidíte řeku Labe, Tyršův most, Děčínský zámek, nádraží a velkou část města.

Pastýřská stěna slouží i jako Ferrata, která nabízí 14 variant cest k vrcholu.

Od rozhledny se vydáme po červené turistické značce dolů k Tyršovu mostu a od něj pod zámek.

Zde projdeme skalním průchodem Tunýlek, který byl v zámecké skále vybudován v letech 1808 – 1810.

Kousek od Tunýlku se podíváme i na 30 metrů dlouhou řetězovou lávku, kde údajně dříve stával padací most. Nepůjdeme však přes něj, ale vydáme se vzhůru (okolo zdi) k nádvoří zámku.

Zámek Děčín

je původně hrad, který byl přestavěn na zámek. Zámek leží na pískovcové skále a nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Posledními majiteli zámku byli Thunové. Ti ho prvně přestavěli do podoby barokní a pak později v 18. století do podoby současné, tedy klasicistní.

Na nádvoří zámku najdeme i dva památné stromy– buk a tis.

Zámek nabízí několik prohlídkových okruhu, které stojí za to. V areálu zámku však můžete navštívit i růžovou zahradu, konírnu, Tyršův dům, zahradní domek a nebo kostel Povýšení sv. Kříže.

Od kostela pak po silnici projdeme okolo zámecké sýpky zámeckému rybníku, odkud pak přes silniční most zamíříme k Hlavnímu nádraží.

Od nádraží se pak vydáme opět přes Husovo náměstí k oddělené expozici zoologické zahrady, na ulici Teplická. Rajské ostrovyjsou úchvatnou podívanou do světa plazů, mořských ryb atd…Po předložení vstupenky ze Zoo, je zde vstup zdarma a bylo by škoda ho nevyužít.

Po prohlídce Rajských ostrovů vyrazíme již známou cestou zpět k nádraží, kde počkáme na vlak domů.

Detailní mapa (klikni):         https://mapy.cz/s/2TQ4N

Zdroj: Mapy.cz

Náklady na výlet:

  • jízdné celkem: vlak Praha – Děčín (zpáteční In25 – 265,-)
  • vstupné celkem: Pastýřská stěna – vyhlídka (zdarma), Zámek Děčín – 1 prohlídkový okruh (100,-), 2 okruhy (170,-), Rajská zahrada – (60,-) se vstupenkou ze Zoo (zdarma)
  • strava: nějaké jídlo, pití z domova a pak oběd v zoo
  • tip: výlet pokračuje i v článku: Zoo Děčín a Rajské ostrovy

Více informací najdete také zde:

Město Děčín

Zámek Děčín

Zoo Děčín

Rajské ostrovy

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i email odběr 

Těším se příště u dalšího výletu….

50.772556314.2127612

3 komentáře

  1. Leta bydlíme v Děčínském okrese , toto okresní město jsme také často navštěvovaly i my , proto moc chválíme fotogalerii z tohoto výletu a vždy se těšíme na další …)

  2. Moc hezké fotky. Máme všechno projíté, vracíme se každý rok z Valašska a projdem taky Hřensko. Úžasný kout naší zemičky. Jarka

  3. Jiří K – Praha – Číslo 4262 je číslo smyslu života.

    Super výlet, děkuji

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..