Zoo Děčín a Rajské ostrovy

Navštivte malou, ale malebnou zoologickou zahradu v Děčínském lesoparku a po té se vydejte do nádherné expozice rajských ostrovů.

Zoo Děčín

byla založena v roce 1948 a najdeme ji na vrchu Pastýřské stěny, obklopenou městským lesoparkem. Leží cca 700 metrů od centra města a vede k ní strmá cesta. Přestože se zoo řadí mezi ty menší, najdeme zde přes 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Návštěva zahrady je příjemná i v horkých letních měsících, díky již zmíněnému lesoparku, který ji dodává příjemný stín.

V Zoo můžete vidět – medvědy grizzly, dravce, klokany, mravenečníky, lamy, sovy, osla, jezevce, tapíra a mnoho dalších druhů.

V Ptačím domě, vám budou nad hlavou poletovat barevní ptáci z Indonésie.

Zoologická zahrada je i tzv. rájem pro děti. Najdete zde několik naučných stezek, místní zooškolu, ptačí stezku a nebo i velký prolézací hrad pro děti.

Expozice Rajské ostrovy

je oddělená část Zoologické zahrady v Děčíne a najdete ji v centru města přibližně 700 metrů od Zoo, na Teplické ulici. Se vstupenkou ze zoo máte do této expozice vstup zdarma.

Expozice se rozkládá na třech patrech, kde uvidíte – souostroví Tichého oceánu, ostrovy Jihovýchodní Asie, oblast Karibiku, prostředí tropického pralesa a polopouště.

V přízemí najdete velké mořské akvárium, které má kapacitu 6000 litrů – bohužel v době mé návštěvy bylo mimo provoz. Jsou tu však i menší akvária, kde uvidíte život na korálovém útesu.

Detailní mapa (klikni):          https://mapy.cz/s/2SKua

Zdroj: Mapy.cz

Náklady na výlet:

  • jízdné celkem: vlak Praha – Děčín (zpáteční In25 – 265,-)
  • vstupné celkem: Zoo Děčín – vstupné (v letní sezóně – dospělí 100,-, mimo ni 80,-) Rajská zahrada – (60,-) se vstupenkou ze Zoo (zdarma)
  • strava: občerstvení v Bamburger u vchodu do Zoo – moc dobré menu za cca 160,-

Více informací najdete také zde:

Zoo Děčín

Rajské ostrovy

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i email odběr 

Těším se příště u dalšího výletu….

50.77958714.1972109

3 komentáře

  1. Pingback: Letní toulky po Děčíně – michalVyletak.cz

  2. Moc pěkný Michale.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..