Město Tábor a okolí – 3/3

Vychutnejte si oázu zeleně kolem řeky Lužnice. Podívejte se na okolí Tábora z nedaleké rozhledny a nebo navštivte nejmladší Zoo u nás.

V poslední části našeho výletu se vydáme více do okolí Tábora…a myslím že to bude stát za to 🙂

Od Kaple Panny Marie Klokotské vyrazíme 1.5 km (po zelené) k lávce u Harrachovky. První lávka zde byla vystavěna v roce 1919 na počest člena Klubu Českých turistů a byla dřevěná (bohužel lávka se nedochovala). Nyní zde stojí lávka v pořadí již třetí – z roku 2013.

U lávky se napojíme ze zelené trasy na trasu červenou/modrou a vydáme se přes Vlčí důl (cca 3.3 km ) do místní části Tábora – Větrovy.

Rozhledna Hýlačka

se nachází něco přes 3 km od města Tábora v místní části Větrovy. Na původním místě dnešní rozhledny stála dříve rozhledna dřevěná, ta však v roce 2012 shořela. V roce 2015 zde však byla naštěstí otevřená rozhledna nová. Výška rozhledny je 35,6 m., kdy vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 25 m. a vede k ní 136 schodů. Vstup je možný celoročně.

Po prohlídce rozhledny se vydáme do 0,5 km vzdálené zoologické zahrady.

Zoo Tábor – Větrovy

je jedná z nejmladších zoologických zahrad u nás. První Zoo zde byla založena roku 2011, ale díky finančním problémům po 4 letech svou činnost ukončila. V roce 2015 (po změně majitele) byla zoo otevřena znovu a ta je zde do dnes.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout přes 300 zvířat z více jak 70 druhů a z toho u čtvrtiny jde o druhy ohrožené. Najdeme zde tedy například zvířata jako je: tygr ussurijský, medvěd hnědý, vlk arktický, makak jávský, malpa hnědá, tamarín žlutoruký, ara zelenokřídlá, kakadu molucký atd..

V zoo najdete také restauraci s občerstvením.

Po prohlídce zoo se vydáme směrem k řece Lužnici a nádraží Sezimovo Ústí (4,7 km), kde náš výlet končí a počkáme si zde na vlak zpět do Prahy.

Detailní mapa (klikni):   https://mapy.cz/s/2GVsn

(Zdroj: Mapy.cz)

TIP: Pokud vás cestou ne-zastihne bouřka (jako mě), doporučuji v Sezimově Ústí navštívit i vilu, hrob a památník prezidenta Beneše (trasa po červené vede kolem).

Náklady na výlet: 

  • jízdné celkem: (vlakem Praha – Sezimovo Ústí – In25) –  zpáteční – 222,-
  • vstupné: rozhledna Hýlačka (20,-), Zoologická zahrada (110,-)
  • strava: jídlo a pití z domova
  • info: výlet byl kombinován ještě s výletem: Město Tábor a okolí 2/3Město Tábor a okolí 1/3

Více informací najdete také zde:

Město Tábor

Rozhledna Hýlačka

Zoo Tábor

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 

Těším se příště u dalšího výletu…