Broumovské stěny – 2/2

Broumovské stěny mají spoustu překrásných míst, kterou jsou turisty trochu opomíjeny. Podívejte se jak vypadá Skalní divadlo, Želva či Kočka. Vyšplhejte na Supí vyhlídku, nebo zavítejte do Kovářovy rokle s několika jeskyněmi.

Broumovské stěny

jsou Národní přírodní rezervací od roku 1956, ležící v okrese Náchod. Skály jsou dobře dostupné z Broumova a nebo Police nad Metují. Hřeben je dlouhý okolo 12 km a je tvořen pískovcovými skalami, soutěskami, hlubokými lesy a roklemi. Celá rezervace je protknuta spoustou turistických tras (doporučuji červenou) a také tras cyklistických (pro ty je to zde trochu náročnější).
Nejznámějším místem celého hřebenu je poutní místo s kaplí Hvězda. Těšit se však můžete i na úchvatný pohled na Skalní město, ležícího mnicha, želvu, poštovní schránku nebo vyhlídku Supí hnízdo.

Něco málo informací již tedy máme za sebou a nyní se půjdeme podívat jak to zde opravdu vypadá 🙂
Vyrážíme od Kameného rozcestníku na Hvězdě a půjdeme po červené, zelené turistické stezce až do Police nad Metují.

Skalní divadlo  – je nejznámější vyhlídka Broumovských stěn. Je zda nádherný výhled na pískovcové skály a kovářovu rokli.

Supí hnízdo – je kamenná vyhlídka ve výšce 702 metrů. Je zde úžasný výhled na Broumovskou kotlinu, Krkonoše, Orlické i Javoří hory.

Kovářova rokle je jeden ze skalních kaňonů na jihozápadní straně Polických stěn. Rokle je přes 1 km dlouhá a najdeme zde několik jeskyní, které jsou volně přístupné (např.Mariánská jeskyně, Kovárna nebo Myší díra).

Mariánské jeskyni – se dostaneme krátkou odbočkou (z červené turistické stezky) přes dřevěný můstek a kamenné schodiště. V jeskyni pak najdeme reliéf Madony z roku 1886.

Od jeskyně nás pak čeká cca 4,2 km dlouhá stezka (pořád po červené) až na Masarykovo náměstí v Polici nad Metují, kde náš výlet končí.

Detailní mapa (klikni):     https://mapy.cz/s/2Bmit

Zdroj: Mapy.cz

Náklady na výlet:  (stejné jako u blogu- Broumovské stěny 1/2)

  • jízdné celkem: (vlakem Praha – Broumov – In25) –  zpáteční – 405,- (zpět ze stanice Žďár nad Metují)
  • vstupné celkem: Dřevěný kostelík (60,- pokud jste navštívili i Klášter Broumov – je vstup za 40,-)
  • strava: jídlo a pití z domova + (30,- limonáda ve stánku u Chaty Hvězda)
  • info: výlet ještě pokračuje Broumovské stěny 1/2  a byl kombinován i s výletem Broumovský klášter

Více informací najdete také zde:

Broumovské stěny

Broumov

Police nad Metují a okolí

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 

Těším se příště u dalšího výletu…