Úchvatné vyhlídky kolem řeky Vltavy – 3/3

Třetí a poslední část třídílného blogu o úchvatných vyhlídkách okolo řeky Vltavy, nás zavede na opomíjenou – vyhlídku Bednář

Vyhlídka Bednář

V třídílném blogu bych vás rád vzal po úchvatných vyhlídkách nad řekou Vltavou, které stojí za návštěvu v každém ročním období. Navštívil jsem je v srpnu a musím se přiznat, že jsem znal z fotografií jen jednu z nich (tam jsem se opravdu těšil), ale dech mi nakonec vzaly úplně všechny.

Výlet začal u autobusové zastávky Krňany, rozc. Třebsín, pokračovalo se  po žluté turistické stezce na Smetanovu vyhlídku a vyhlídku Máj. Od ní už se vydáme neoznačenou stezkou k opomíjené vyhlídce Bednář. Tato vyhlídka je zcela mimo značené trasy, ale pomocí mapky, kterou najdete na mém blogu, jí určitě najdete.

Pohled do údolí
Kříž na vyhlídce Bednář

Vyhlídka Bednář

je úchvatná, avšak opomíjená staršími turistickými mapách. Najdeme ji nedaleko slavné vyhlídky Máj, proto by byla škoda ji minout. Ke skalisku Bednář se dostaneme od vyhlídky Máj či po neznačené, avšak dobře dostupné stezce z obce Teletín, která leží nedaleko. Z vyhlídky se nám naskytne úchvatný pohled na meandr řeky Vltavy, kousek vzdálenou Slapskou přehradu a na protilehlou obec Třebenice. Pod obcí je pak k vidění část trampské osady Svatojanské proudy se stejnojmennou turistickou stezkou. Díky již dříve zmiňovanému neoznačení v turistických mapách, si zde kromě úchvatného výhledu do okolí vychutnáte i naprostý relax a klid.

Výhled na řeku a přehradu
Vyhlídka Bednář
Úchvatný výhled na řeku
Výhled z vyhlídky
Kříž u vyhlídky
Pohled od kříže
Údolí Vltavy
Pohled z vyhlídky
Sráz vyhlídky Bednář
Zdroj: „Mapy.cz“

Detailní mapa (klikni): https://mapy.cz/s/1ZDRk

Z vyhlídky se pak vrátíme k obci Teletín a navážeme zpět na žlutou turistickou stezku. Na trase mineme Teletínský vodopád a Pexův luh, za kterým vyměníme žlutou stezku za modrou. Po ní se dostaneme do obce Rabyně, od ní k hrázi Slapské přehrady. Zde náš výlet končí, a tak se vydáme přímo od přehrady nebo nedaleké zastávky (Štěchovice, Třebenice) zpět do Prahy…

Náklady na výlet: 

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 

Těším se příště u dalšího výletu….