Úchvatné vyhlídky kolem řeky Vltavy – 2/3

Druhá část třídílného blogu, o úchvatných vyhlídkách okolo řeky Vltavy, nás zavede na nejznámější z nich – vyhlídku Máj

Pohled z vyhlídky Máj

V třídílném blogu bych vás rád vzal po úchvatných vyhlídkách nad řekou Vltavou, které stojí za návštěvu v každém ročním období. Navštívil jsem je v srpnu a musím se přiznat, že jsem znal z fotografií jen jednu z nich (tam jsem se opravdu těšil), ale dech mi nakonec vzaly úplně všechny.

Výlet začal u autobusové zastávky Krňany, rozc. Třebsín a pokračoval na první ze tří vyhlídek – Smetanovu vyhlídku. Od ní se pak dále dostaneme po žluté turistické stezce k nejznámějšímu výhledu z tohoto výletu – k vyhlídce Máj. Přímo k ní však značená trasa nevede, proto budeme muset odbočit z turistické stezky před obcí Teletín. Naštěstí je odbočka natolik výrazná, že se nedá minout.

Pohled z vyhlídky doprava
Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj

leží západně od obce Teletín, cca 1,5 km odbočkou ze žluté turistické stezky. Vyhlídka se nachází nad hlubokým skalním kaňonem, který se stáčí do tvaru podkovy a dává tak vyhlídce svou nezapomenutelnou originalitu. Řeka má zde klidnou hladinu, nicméně nebylo tomu tak vždy. Toto místo proslulo silnými peřejemi, který zkrotila až stavba Slapské a Štěchovické přehrady. Pohled z vyhlídky můžete také spatřit na mnoha turistických průvodcích a prospektech věnovaných řece Vltavě. Vyhlídka Máj je celoročně přístupná, a tak se zde můžete kochat výhledy za každého počasí. Nicméně pozor! Vyhlídka nemá žádnou plošinu ani zábradlí (jako například kousek vzdálená Smetanova vyhlídka) a jedná se tedy o výhled ze skály, kde je třeba nadměrné opatrnosti.

Pohled z vyhlídky na řeku Vltavu
Pohled z vyhlídky doprava
Výhled na Slapskou přehradu
Strom na vyhlídce Máj
Strom na vyhlídce Máj
Pohled z vyhlídky vlevo
Výhled z vyhlídky
Výhled vpravo
Cestou k vyhlídce

Z vyhlídky Máj se vydáme stezkou k málo zmiňované a neoznačené vyhlídce Bednář. Na tomhle místě nenajdete zástupy turistů, proto vyhlídka dostala i jiné patřičné označení ,,Oáza klidu a ticha“ (ne jako hojně navštěvovaná vyhlídka Máj).

Zdroj: „Mapy.cz“

Detailní mapa (klikni): https://mapy.cz/s/1ZDRk

Náklady na výlet: 

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 

Těším se příště u dalšího výletu….