Úchvatné vyhlídky kolem řeky Vltavy – 1/3

Třídílný blog o úchvatných vyhlídkách okolo řeky Vltavy, které stojí za to vidět. Jako první je Smetanova vyhlídka

Vyhlídkova plošina

V třídílném blogu bych vás rad vzal po úchvatných vyhlídkách nad řekou Vltavou, které stojí za návštěvu v každém ročním období. Navštívil jsem je v srpnu a musím se přiznat, že jsem znal z fotografií jen jednu z nich (tam jsem se opravdu těšil), ale dech mi nakonec vzaly úplně všechny.

Výlet začneme od autobusové zastávky Krňany, rozc. Třebsín. Zde se vypravíme po žluté turistické stezce, ze které po pár metrech uhneme doprava k šipce Vyhlídka. Ukazatel mineme a kousek za ním nás pak již čeká první výhled.

Pohled vlevo z vyhlídky
Pohled na přehradu

Smetanova vyhlídka

se nachází kousek od Prahy, nedaleko obce Třebsín. Vyhlídkova plošina zde byla vybudována roku 1974 a název dostala po známém českém skladateli Bedřichu Smetanovi. Ten vyhlídku údajně často navštěvoval, a díky úchvatnému výhledu  zkomponoval druhou část své symfonické básně Má vlast – tedy Vltavu. Skladatel tu tak mohl obdivovat krásu Svatojanských proudů ještě před stavbou Štěchovické přehrady, která zde byla později vystavěna. Na protějším břehu je pak k vidění jedna z nejstarších trampských osad Ztracená naděje tzv. Ztracenka, kterou vybudovaly okolo roku 1918 menší skupiny trempů a vodáků.

Trampská osada na protějším břehu
Smetanova vyhlídka
Pohled na řeku Vltavu
Údolí řeky Vltavy
Cestou k vyhlídkám
Tudy k vyhlídce

Ze Smetanovy vyhlídky se dále vydáme po žluté turistické stezce k nejznámějšímu místu z tohoto výletu – k vyhlídce Máj.

Zdroj: „Mapy.cz“

Detailní mapa (klikni):   https://mapy.cz/s/1ZDRk

Náklady na výlet: 

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 

Těším se příště u dalšího výletu….