Schönbrunn v době Adventu

I Habsburská rezidence se v době adventu promění do vánočního. V okolí zámku najdete přes šedesát stánků s řemeslnou výrobou.

Adventní trhy před zámkem Schönbrunn

Vánoční trh před zámkem Schönbrunn

je jeden z nejkrásnějších vánočních trhů ve Vídni. Díky letnímu sídlu Habsburků působí trh jako byste se vrátili do dob císaře. Přímo před zámkem najdete dominantu trhů a tou je nasvícený vánoční strom s pódiem, kde znějí na živo vánoční písně a koledy. Okolo pak najdete více jak šedesát adventních stánků s širokým výběrem zboží od rakouských řemeslníků. Naleznete zde dřevěné tradiční ozdoby, ozdoby ze skla a keramiky, svíčky nebo i slaměné vánoční ozdoby. Samozřejmě i zde mají bohatou nabídku stánků s adventními dobrotami k jídlu, stánky se svařeným vínem a několika variacemi punče. Tyto trhy mají své nezapomenutelné kouzlo nejen ve dne, ale i po setmění kdy se úchvatně rozzáří.

Adventní trh před zámkem Schönbrunn
Adventní dekorace k prodeji na trzích
Živě zpívané koledy před zámkem Schönbrunn
Prodej svíček na trzích
Adventní trhy před zámkem Schönbrunn
Adventní trhy u zámku Schönbrunn
Prodej výborných preclíků
Adventní trhy u zámku Schönbrunn
Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn

je barokní zámek ve Vídni, který od druhé poloviny 18.století sloužil jako letní rezidence rakouských císařů. V okolí zámku jsou rozlehlé zahradní prostory a ty spolu se zámkem jsou od 1996 zařazeny na Seznam světového dědictví Unesco. Zámek má neuvěřitelných 1441 místností a 200 kuchyní, z toho je přístupno 45 z nich. V areálu najdete také zoologickou zahradu Schönbrunn, která je nejstarší existující zoo na světě. Dominantou zahrady, je bez pochyby Gloriette. Ta byla postavena jako připomínka vítězství Rakouska v bitvě u Kolína. Nyní se zde nachází kavárna a je zde nádherný výhled, který stojí za to.

Zámek Schönbrunn
Výhled na zámek Schönbrunn
Gloriette v zahradách Schönbrunnu

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 

Těším se příště u dalšího výletu…

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..