Adventní trhy v Drážďanech

V Drážďanech najdete ne jen nejstarší Německý adventní trh (Dresdner Striezelmarkt), ale také celou desítku dalších trhů.

Drážďany

jsou zemské hlavní město svobodného státu Sasko a mají více jak půl miliónem obyvatel. Celá tato okolní oblast je hospodářsky nejsilnějším regionem na území východního Německa. Drážďany však byly až do 15.století téměř bezvýznamným městem a vše se pak změnilo až po roce 1485, kdy se město stalo rezidencí saských vévodů. Největší událostí konce roku, jsou bezpochyby Adventní trhy a těch zde najdeme celou desítku.

Vánoční strom na Striezelmarktu a věž kostela svatého Kříže

Dresdner Striezelmarkt

( česky: Štrýclmarkt ) je nejznámější a také zároveň nejstarší drážďanský adventní trh. Tento trh se od roku 1434 koná na náměstí Altmarkt a letos slaví již 583. let. Na trhu najdete nepřebernou nabídku vánočních dekorací, cukroví, výroby řemeslníků z přilehlého okolí, ochutnáte pravou drážďanskou štolu a nebo se zahřejete tradičním zimním nápojem »Glühwein« po našem – svařené víno.

Náměstí Altmarkt v Drážďanech (Michal Tříska)

Obloukový svícen

je na trhu k vidění od roku 2010 a byl vytvořen v krušnohorském městečku Gahlenz. Svícen je 6 metrů vysoký a 13 metrů široký a z jeho druhé strany se dá po schůdkách vystoupat na plošinu, odkud je pak krásný výhled na celé náměstí Altmark.

Obloukový svícen na náměstí Altmarkt

Krušnohorská pyramida

je vedle vánočního stromu, kolotoče a obloukového svícnu, asi tou nejhlavnější dominantou celého trhu Striezelmarkt. Byla vyrobena ( jako obloukový svícen ) v krušnohorském městečku Gahlenz a tento adventní trh zdobí od roku 1997. Pyramida je celkem šestipatrová, měří přes 14 metrů a tím by také měla být největší na světě.

Krušnohorská pyramida na náměstí Altmarkt

Weihnachtsmarkt an der Frauenkirche

najdete směrem od náměstí Neumarkt k Brühlsche Terrrace v ulici Münzgasse. Je zde něco do 50 stánků, ve kterých nakoupíte vše potřebné na vánoce i vánoční stůl a to od keramiky, různých dobrot, řemeslných dekorací a i nějaké to zimní oblečení.

Adventní stánky u kostela Frauenkirche
Široký výběr oříšků a sušeného ovoce

Vánoční trh Augustusmarkt

se nachází na pravém břehu řeky Labe, ve čtvrti Neustadt a už zdálky jde vidět díky obřímu ruskému kolu, který stojí přímo u něj. Trh nese jméno podle kurfiřta Augusta Silného a najdete zde více jak sto stánků v podobě pagod, které vám nabídnou tradiční, ale i mezinárodní nabídku. Ve středu trhu pak najdete „modrý strom“ který krásně svítí a láká všechny se sním hned vyfotit.

Stánky ve čtvrti Neustadt v Drážďanech
Modrý strom na trhu Augustusmarkt

Drážďanské památky

Ve městě však nejsou k vidění jen adventní trhy, ale také spousta památek, které si můžete prohlédnout. Za zmínku stojí například: Zwinger, římskokatolická Katedrála Nejsvětější Trojice, protestanský Kostel Panny Marie, kostel Frauenkirche nebo budova Saské opery.

Katedrála Nejsvětější Trojice ve Starém městě v Drážďanech
Semperova opera v Drážďanech

Náklady na výlet:

  • jízdné celkem: autobus Praha – Drážďany – (Regiojet – zpáteční 598,-)
  • vstupné celkem: 0,-
  • strava: jídlo a pití z domova

Více informací najdete také zde:

Drážďany

Pokud se vám článek líbí, budu rád za komentář, sdílení a nebo odběr 

Jestliže máte nějaký dotaz k výletu, napište mi ho do komentáře a já se budu snažit co nejdříve odpovědět.

Zatím ahoj a Těším se opět u dalšího výletu…

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..