Adventní trhy v Drážďanech

V Drážďanech najdete ne jen nejstarší Německý adventní trh (Dresdner Striezelmarkt), ale také celou desítku dalších trhů.

Drážďany

jsou zemské hlavní město svobodného státu Sasko a mají více jak půl miliónem obyvatel. Celá tato okolní oblast je hospodářsky nejsilnějším regionem na území východního Německa. Drážďany však byly až do 15.století téměř bezvýznamným městem a vše se pak změnilo až po roce 1485, kdy se město stalo rezidencí saských vévodů. Největší událostí konce roku, jsou bezpochyby Adventní trhy a těch zde najdeme celou desítku.

IMG_4530
Vánoční strom na Striezelmarktu a věž kostela svatého Kříže

Dresdner Striezelmarkt

( česky: Štrýclmarkt ) je nejznámější a také zároveň nejstarší drážďanský adventní trh. Tento trh se od roku 1434 koná na náměstí Altmarkt a letos slaví již 583. let. Na trhu najdete nepřebernou nabídku vánočních dekorací, cukroví, výroby řemeslníků z přilehlého okolí, ochutnáte pravou drážďanskou štolu a nebo se zahřejete tradičním zimním nápojem »Glühwein« po našem – svařené víno.

IMG_4475
Náměstí Altmarkt v Drážďanech (Michal Tříska)

Obloukový svícen

je na trhu k vidění od roku 2010 a byl vytvořen v krušnohorském městečku Gahlenz. Svícen je 6 metrů vysoký a 13 metrů široký a z jeho druhé strany se dá po schůdkách vystoupat na plošinu, odkud je pak krásný výhled na celé náměstí Altmark.

IMG_4500
Obloukový svícen na náměstí Altmarkt

Krušnohorská pyramida

je vedle vánočního stromu, kolotoče a obloukového svícnu, asi tou nejhlavnější dominantou celého trhu Striezelmarkt. Byla vyrobena ( jako obloukový svícen ) v krušnohorském městečku Gahlenz a tento adventní trh zdobí od roku 1997. Pyramida je celkem šestipatrová, měří přes 14 metrů a tím by také měla být největší na světě.

IMG_4499
Krušnohorská pyramida na náměstí Altmarkt

Weihnachtsmarkt an der Frauenkirche

najdete směrem od náměstí Neumarkt k Brühlsche Terrrace v ulici Münzgasse. Je zde něco do 50 stánků, ve kterých nakoupíte vše potřebné na vánoce i vánoční stůl a to od keramiky, různých dobrot, řemeslných dekorací a i nějaké to zimní oblečení.

IMG_4404
Adventní stánky u kostela Frauenkirche
IMG_4455
Široký výběr oříšků a sušeného ovoce

Vánoční trh Augustusmarkt

se nachází na pravém břehu řeky Labe, ve čtvrti Neustadt a už zdálky jde vidět díky obřímu ruskému kolu, který stojí přímo u něj. Trh nese jméno podle kurfiřta Augusta Silného a najdete zde více jak sto stánků v podobě pagod, které vám nabídnou tradiční, ale i mezinárodní nabídku. Ve středu trhu pak najdete „modrý strom“ který krásně svítí a láká všechny se sním hned vyfotit.

IMG_4453
Stánky ve čtvrti Neustadt v Drážďanech
IMG_4447
Modrý strom na trhu Augustusmarkt

Drážďanské památky

Ve městě však nejsou k vidění jen adventní trhy, ale také spousta památek, které si můžete prohlédnout. Za zmínku stojí například: Zwinger, římskokatolická Katedrála Nejsvětější Trojice, protestanský Kostel Panny Marie, kostel Frauenkirche nebo budova Saské opery.

IMG_4464
Katedrála Nejsvětější Trojice ve Starém městě v Drážďanech
IMG_4461
Semperova opera v Dráždanech

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 🙂

Těším se příště u dalšího výletu…

Zaslal

Nejsem fotograf, ale miluji turistiku a cestování :-) Moc Vám všem děkuji za podporu..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s