Adventní trhy v Bratislavě

Adventní trhy v Bratislavě jsou pořádány městem a najdete zde přes 100 stánku s nejrůznějšími dobrotami

Bratislava

má okolo necelého půl milionů obyvatel a řadí se tak mezi menší hlavní města v Evropě. Město leží na jihozápadě Slovenské republiky, na březích řeky Dunaj a na levém břehu řeky Moravy. Bratislava je kulturním srdcem Slovenka a i proto se zde nachází několik adventních trhů, které pořádá přímo město. Trhy najdete na Hlavním náměstí, Hviezdoslavově náměstí, Františkánském náměstí, Primaciálním náměstí, Nádvoří Staré radnice a náměstí Milana R.Štefánika.

IMG_4319
Vánočně vyzdobená ulice k Michalské bráně

Adventní trhy na Hlavním náměstí

jsou centrem Adventu v Bratislavě a patří mezi největší ve městě. Najdete zde desítku stánků se zbožím jako jsou svíčky, věnce, vánoční dekorace a nepřeberné množství řemeslných výrobků. Pochutnáte si hlavně na tradičních dobrotách, jaké jsou například lokše s náplní, klobásky, pagáče, kachna se zelím, halušky nebo i jablka v karamelu. Když budete už na náměstí, nezapomeňte nahlédnout také na nádvoří Staré radnice. Je zde pár stánku, ale hlavně vám nákupy mohou zpříjemnit lidové písně od místních muzikantů.

IMG_4345
Adventní trhy na Hlavním náměstí v Bratislavě
IMG_4347
Adventní trhy na Hlavním náměstí
IMG_4314
Lidové písně na nádvoří staré radnice

Adventní trhy na Hviezdoslavově náměstí

se nachází na pěší zóně a nejmenším náměstí v Bratislavě. Náměstí dělí centrum města na dvě části a spojuje tak Nový most a Slovenské národní divadlo. Před divadlem se nachází dominanta celých trhů a tou je bezpochyby nazdobený vánoční strom. Když se od stromu vydáte směrem k Novému mostu, přepadne vás okamžitě chuť na punč, svařené víno a nebo jiné dobroty, kterými to zde nádherně voní. V polovině mezi stánky pak naleznete také ledové kluziště pro děti a několik kaváren k dalšímu občerstvení.

IMG_4309
Adventní trhy na Hviezdoslavově náměstí

IMG_4334.JPG

IMG_4327
Hviezdoslavově náměstí
IMG_4331
Vánočně vyzdobená Korzo kavárna na Hviezdoslavově náměstí

Bratislavský hrad

je dominantou Bratislavy a uvidíte na něj snad odkudkoliv ve městě. Bratislavský hrad byl roku 1961 vyhlášen Národní kulturní památkou Slovenské republiky, ale adventní trhy se zde konají teprve krátce. O konání trhů na hradě, si rozhodli sami občané města – při hlasování na sociálním profile. Můžete si zde pochutnat na medovině, nebo kapustnici i jiných dobrotách. Na nádvoří hradu se pak můžete podívat na oslíka, kozičky, ovečky a nebo na vyřezávaný betlém.

IMG_4262
Bratislavský hrad – somarik, kozička, ovečky
IMG_4263
Vyřezávaný betlém na Bratislavském hradě
IMG_4258
Bratislavský hrad v době adventu

Památky

jsou umístěny většinou v centu města. Můžete si tak mimo Bratislavský hrad prohlédnout bronzovou sochu Čumila, Modrý kostel sv. Alžběty, Slovenské národní divadlo, Prezidentský palác, nebo Katedrálu svatého Martina.

IMG_4308
Bronzový Čumil v Bratislavských ulicích
IMG_4301
Modrý kostel sv.Alžběty v Brastislavě
IMG_4295
Slovenské národní divadlo

Pokud se vám můj blog líbí, budu rád za komentář, sdílení nebo i odběr 🙂

Těším se příště u dalšího výletu…

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s