Adventní trhy v Bratislavě

Adventní trhy v Bratislavě jsou pořádány městem a najdete zde přes 100 stánku s nejrůznějšími dobrotami

IMG_4345

Bratislava

má okolo necelého půl milionů obyvatel a řadí se tak mezi menší hlavní města v Evropě. Město leží na jihozápadě Slovenské republiky, na březích řeky Dunaj a na levém břehu řeky Moravy. Bratislava je kulturním srdcem Slovenka a i proto se zde nachází několik adventních trhů, které pořádá přímo město. Trhy najdete na Hlavním náměstí, Hviezdoslavově náměstí, Františkánském náměstí, Primaciálním náměstí, Nádvoří Staré radnice a náměstí Milana R.Štefánika.

IMG_4319

Adventní trhy na Hlavním náměstí

jsou centrem Adventu v Bratislavě a patří mezi největší ve městě. Najdete zde desítku stánků se zbožím jako jsou svíčky, věnce, vánoční dekorace a nepřeberné množství řemeslných výrobků. Pochutnáte si hlavně na tradičních dobrotách, jaké jsou například lokše s náplní, klobásky, pagáče, kachna se zelím, halušky nebo i jablka v karamelu. Když budete už na náměstí, nezapomeňte nahlédnout také na nádvoří Staré radnice. Je zde pár stánku, ale hlavně vám nákupy mohou zpříjemnit lidové písně od místních muzikantů.

IMG_4317

IMG_4347

IMG_4312

Adventní trhy na Hviezdoslavově náměstí

se nachází na pěší zóně a nejmenším náměstí v Bratislavě. Náměstí dělí centrum města na dvě části a spojuje tak Nový most a Slovenské národní divadlo. Před divadlem se nachází dominanta celých trhů a tou je bezpochyby nazdobený vánoční strom. Když se od stromu vydáte směrem k Novému mostu, přepadne vás okamžitě chuť na punč, svařené víno a nebo jiné dobroty, kterými to zde nádherně voní. V polovině mezi stánky pak naleznete také ledové kluziště pro děti a několik kaváren k dalšímu občerstvení.

IMG_4309

IMG_4334

IMG_4327

IMG_4331

IMG_4328

Bratislavský hrad

je dominantou Bratislavy a uvidíte na něj snad odkudkoliv ve městě. Bratislavský hrad byl roku 1961 vyhlášen Národní kulturní památkou Slovenské republiky, ale adventní trhy se zde konají teprve krátce. O konání trhů na hradě, si rozhodli sami občané města – při hlasování na sociálním profile. Můžete si zde pochutnat na medovině, nebo kapustnici i jiných dobrotách. Na nádvoří hradu se pak můžete podívat na oslíka, kozičky, ovečky a nebo na vyřezávaný betlém.

IMG_4262

IMG_4263

IMG_4259

Památky

jsou umístěny většinou v centu města. Můžete si tak mimo Bratislavský hrad prohlédnout bronzovou sochu Čumila, Modrý kostel sv. Alžběty, Slovenské národní divadlo, Prezidentský palác, nebo Katedrálu svatého Martina.

IMG_4308

IMG_4301

IMG_4295

Náklady na výlet:

  • jízdné celkem: autobus Praha – Bratislava – (Regiojet – zpáteční 798,-)
  • vstupné celkem: 0,-
  • strava: jídlo a pití z domova

Více informací najdete také zde:

Bratislava – Vánoční trhy

Pokud se vám článek líbí, budu rád za komentář, sdílení a nebo odběr 🙂

Jestliže máte nějaký dotaz k výletu, napište mi ho do komentáře a já se budu snažit co nejdříve odpovědět.

Zatím ahoj a Těším se opět u dalšího výletu…

Zaslal

Nejsem fotograf, ale miluji turistiku a cestování :-) Moc Vám všem děkuji za podporu..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s