Adventní trhy v Bratislavě

Adventní trhy v Bratislavě jsou pořádány městem a najdete zde přes 100 stánku s nejrůznějšími dobrotami

Bratislava

má okolo necelého půl milionů obyvatel a řadí se tak mezi menší hlavní města v Evropě. Město leží na jihozápadě Slovenské republiky, na březích řeky Dunaj a na levém břehu řeky Moravy. Bratislava je kulturním srdcem Slovenka a i proto se zde nachází několik adventních trhů, které pořádá přímo město. Trhy najdete na Hlavním náměstí, Hviezdoslavově náměstí, Františkánském náměstí, Primaciálním náměstí, Nádvoří Staré radnice a náměstí Milana R.Štefánika.

Adventní trhy na Hlavním náměstí

jsou centrem Adventu v Bratislavě a patří mezi největší ve městě. Najdete zde desítku stánků se zbožím jako jsou svíčky, věnce, vánoční dekorace a nepřeberné množství řemeslných výrobků. Pochutnáte si hlavně na tradičních dobrotách, jaké jsou například lokše s náplní, klobásky, pagáče, kachna se zelím, halušky nebo i jablka v karamelu. Když budete už na náměstí, nezapomeňte nahlédnout také na nádvoří Staré radnice. Je zde pár stánku, ale hlavně vám nákupy mohou zpříjemnit lidové písně od místních muzikantů.

Adventní trhy na Hviezdoslavově náměstí

se nachází na pěší zóně a nejmenším náměstí v Bratislavě. Náměstí dělí centrum města na dvě části a spojuje tak Nový most a Slovenské národní divadlo. Před divadlem se nachází dominanta celých trhů a tou je bezpochyby nazdobený vánoční strom. Když se od stromu vydáte směrem k Novému mostu, přepadne vás okamžitě chuť na punč, svařené víno a nebo jiné dobroty, kterými to zde nádherně voní. V polovině mezi stánky pak naleznete také ledové kluziště pro děti a několik kaváren k dalšímu občerstvení.

Bratislavský hrad

je dominantou Bratislavy a uvidíte na něj snad odkudkoliv ve městě. Bratislavský hrad byl roku 1961 vyhlášen Národní kulturní památkou Slovenské republiky, ale adventní trhy se zde konají teprve krátce. O konání trhů na hradě, si rozhodli sami občané města – při hlasování na sociálním profile. Můžete si zde pochutnat na medovině, nebo kapustnici i jiných dobrotách. Na nádvoří hradu se pak můžete podívat na oslíka, kozičky, ovečky a nebo na vyřezávaný betlém.

Památky

jsou umístěny většinou v centu města. Můžete si tak mimo Bratislavský hrad prohlédnout bronzovou sochu Čumila, Modrý kostel sv. Alžběty, Slovenské národní divadlo, Prezidentský palác, nebo Katedrálu svatého Martina.

Náklady na výlet:

  • jízdné celkem: autobus Praha – Bratislava – (Regiojet – zpáteční 798,-)
  • vstupné celkem: 0,-
  • strava: jídlo a pití z domova

Více informací najdete také zde:

Bratislava – Vánoční trhy

Pokud se vám článek líbí, budu rád za komentář, sdílení a nebo odběr 

Jestliže máte nějaký dotaz k výletu, napište mi ho do komentáře a já se budu snažit co nejdříve odpovědět.

Zatím ahoj a Těším se opět u dalšího výletu…

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..